dla Rolnika

Posiadasz gospodarstwo rolne i zastanawiasz się nad obniżeniem kosztów jego prowadzenia i uzyskaniem samowystarczalności energetycznej? Zapraszamy do Arera proPV!

Fotowoltaika w rolnictwie

Badania sugerują, że od 20% do 40% wydatków w gospodarstwie rolnym to wydatki na energię elektryczną. Niezagospodarowane grunty, redukcja kosztów oraz możliwość otrzymania dofinansowania od państwa to główne powody, dla których rolnicy decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych.

Dofinansowanie fotowoltaiczne dla rolników to, przede wszystkim, program “Agroenergia”i odliczenie kosztów fotowoltaicznych od podatku rolnego.

W przypadku “Agroenergii” rolnik dostaje maksymalnie 15 000 zł przy instalacji 10 do 30 kW oraz do 25 000 zł, jeżeli moc instalacji 30 do 50 kW. Mówiąc o zmniejszeniu podatku rolnego, można liczyć na odliczenie od podatku ¼ kwoty instalacji fotowoltaicznej oraz otrzymać 25% ulgi od wydatków na inwestycję fotowoltaiczną.

Program

AgroENERGIA

2022

Zyskaj do

25 000 zł

Należy wybrać jedną najkorzystniejszą opcję dofinansowania, a Arera ProPV się zajmie projektowaniem, montażem i zgłoszeniem instalacji.

Zapraszamy do kontaktu przez formularz
i odezwiemy się w tym samym dniu!
Lub telefonicznie:
574 289 990 | Agata

Umów bezpłatny audyt

    Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do nas!
    E-mail: biuro@arera.pl
    tel: 574 289 990 Agata

    Call Now Button